Mario a Luigi se představují - 1. kapitola

27. srpna 2011 v 21:43 | Edith Holá |  Super Mario a Luigi - stories
Příběhy se Super Mariem se musí číst akčně, dramaticky i třeba s pohybem... Jsou to moderní pohádky, kde nechybí akce, mobily, facebooky, emaily a hry... :-)
anotace: příběhy podle počítačových her a Nintedo Wii her s nejoblíbenějším panáčkem na světě, Super Mariem (loni oslavil 25 let existence). Po každé pohádce můžete společně s dítětem vymýšlet otázky. Pro řečový rozvoj. Děti takové hádanky o tom, co se četlo, baví. Otázky s Kubíkem pod každý příběh ještě dopíšeme.

Mario a Luigi se představují


Mario a Luigi dva bratři nebo instalatérští kolegové? Nikdo už přesně neví. Možná bratři a oba instalatéři. Mario a Luigi jsou jednoduše nerozlučitelná dvojka. Jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet.
Mario vypadá mladší. Ale možná to dělá jen jeho červená mikina a červená kšiltovka. Každopádně má náruživější a živější povahu. Luigi je naopak vážný. Jiskru v oku má jen při hře. Oproti Mariovi zase hodně mluví, ale jen o tom, co nového za hru vymyslel. Pohybuje se stále jen ve fantazijním světě. Mario mluví méně. Většinou jen výrazně pokřikuje. Stále tvrdí, že ve všem vyhraje, že je vítěz.
Mario je podsaditý závodní živel. Oproti tomu je Luigi vyšší hubený závoďácký myslitel. Dohromady však dokonalý tým, co nenechá nikoho z okolí v klidu.
Na první pohled, kdyby měli stejnou barvu mikin, byli by nerozeznatelní. Ale co to povídám! Všimli jste si, že Mario má kulatější obličej? Luigi zase protáhlý. A jaké další rozdíly vidíte? Jsou stejné jejich kníry? Také ne. Luigi má na každou stranu jeden oblouček. Mario má knír delší a není rozdělený pod nosem. Pravda. Nosy jsou stejné. Jsou to pořádné kulaté frňáky. Víc už toho asi rozdílného nenajdeme. Na kšiltovkách má Mario našité M a Luigi písmenko L. Jejich instalatérské kalhoty s kšandami jsou super modré.
Už párkrát šli oba nakoupit nové oblečení, ale vždy skončili u regálů s modrými kalhotami na kšandy. Také jejich šatní skříně jsou plné červených nebo zelených mikin. Červených nebo zelených kšiltovek. Boty mají hnědé kanady a na rukách mají závodní rukavice. Hodí se všude. Pánové se totiž oblečením nezabývají. Nosí na sobě to, co milují.


První obrázek z googlu zde a druhý obrázek stažen z google zde .
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 luigi luigi | E-mail | 18. srpna 2012 v 19:20 | Reagovat

miluju super mario!!! :-D  :D

2 zabavananetu zabavananetu | Web | 25. října 2012 v 18:30 | Reagovat

Mám radši Luigiho znáte MARIO a SONIC at the olympic games na nintendo wii?
(hezký blog) :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama