Super Mario a Luigi se žení

31. srpna 2011 v 10:03 | Edith Holá, Kuba a Matěj |  Super Mario a Luigi - stories
Příběhy se Super Mariem se musí číst akčně, dramaticky i třeba s pohybem... Jsou to moderní pohádky, kde nechybí akce, mobily, facebooky, emaily a hry... :-)
anotace: příběhy podle počítačových her a Nintedo Wii her s nejoblíbenějším panáčkem na světě, Super Mariem (loni oslavil 25 let existence). Po každé pohádce můžete společně s dítětem vymýšlet otázky. Pro řečový rozvoj. Děti takové hádanky o tom, co se četlo, baví. Otázky s Kubíkem pod každý příběh ještě dopíšeme.

Mario a Luigi se žení
"Bim, bam, bim bam", zněly zvony po celém městě. Svolávaly lidi na svatbu. Ale ve městě nebyl žádný člověk, který by o ní nevěděl. Všichni na ni pospíchali. Odehrávala se na závodním okruhu za městem. A nebyla jedna. Byly to hned dvě svatby najednou.
Kdekoho napadne, že na asfaltu závodní dráhy není místo pro romantiku, ale víte jak je na automotodromu krásně? Obklopený lesy a přírodou se mu nevyrovná žádná obřadní síň.
Na začátku červeného koberce, který se táhl brány na závodiště až ke startovní čáře, již byly připraveni dva páry. Po pravé straně stál Mario se svou nevěstou Peach a polevé straně Luigi s Daisy. Oba si nevěsty drželi pod paždím. Nevěsty měly několik metrů dlouhou vlečku a přidržovalo ji mnoho družiček. Byly to růžové slečny houbičky. Natřásaly se a usmívaly. Mario s Luigim byli vážní. Zblízka by se dalo říci, že závoďáci ztráceli svou obvyklou kuráž. Občas na sebe mrkli a Luigi Mariovi připomněl větu, že když se při svatbě ženichovi neklepou kolena, tak to není pořádný ženich. "To jsem si oddech, že se neklepou jen mně", pokusil se o vtip Mario. Nevěsty byly rozpačité, ale snažily se rozdávat úsměvy na každou stranu. Na tribunách bylo plno.
Žádné túrování motorů tentokrát neznělo a ani pískání pneumatik závodní okruh dnes neuslyší. Náhle však zazněl startovní výstřel. To si veselý Joshi neodpustil. A celý tým odpočítal: "Tři dva, jedna, go!" Mario se měl co držet, aby nezařval závoďácké juchůůů. Nikdo se dnes nerozeběhl ani nerozjel. Svatebčané vykročili pomalým důstojným krokem ne k cíli, ale ke startovní čáře, kde byl připraven oltář. Na startovní čáře měla začít dvěma párům společná cesta životem. Boo pustil známou píseň svatební pochod. Když skončil, oba páry se právě ukláněli před oltářem postaveným přímo přes startovní čáru uprostřed. Oddávající farář se zeptal nejprve Maria: "Mario, bereš si zde přítomnou Peach za svou ženu dobrovolně? "Ano", odpověděl Mario a byl rád, že to dokázal. "A ty Peach, bereš si zde přítomného Maria dobrovolně za svého muže?" Peach zamrkala a selhal jí trochu hlas, ale "ano" bylo díky mikrofonům slyšet i v zadních řadách hlediště. Ty samé otázky si vyslechli i Luigi s Daisy. I oni odpověděli "ano" a oddechli si, že slavnostní část, kdy musí přede všemi promluvit mají za sebou. Oddávající je vyzval, aby si předali prstýnky a dali si svůj první manželský polibek. A bylo zpečetěno.


Narvané hlediště povstalo a skandovalo: Ať žije Mario a Peach" Ať žije Luigi a Daisy!" Věty zněly pořád dokola. Na novomanžele pršela rýže pro štěstí ze všech stran. Pak přišel celý tým a oběma dvojicím pověsili přes hlavy zlaté věnce. Měly nápis:
…..............................................................................................
Peach byla dojata a slzy jí stékaly po tvářích. Daisy se nepřestávala smát. Všichni z blízkých lidí jim gratulovali a přáli do života hodně štěstí, lásky a dětí ... Co by si na věnec napsal ty? Co byste Mario a Luigimu popřáli, kdybyste byli na jejich svatbě?


Za nás jim můžeme popřát jen rychlé a snadné zdolávání překážek na zamotaných životních okruzích a samozřejmě bezporuchové manželství.


A pohádky je konec. Že ne? Princezna Peach si vzala krásného závoďáka Maria a její sestra Daisy stejně krásného závoďáka Luigiho. Odjeli slavnostně nazdobenými formulemi na party
Popíjeli silnou závoďáckou limonádu a snědli všechny dorty. K ránu se dostali domů. Dům museli časem přistavět, aby se tam všichni vešli. Do roka se jim narodilo baby Mario a baby Peach. Za chvíli byli na sětě i baby Luigi a malá Daisy. A víte, co bylo prvním slůvkem Maria juniora? Nebyl to táta, ani máma … Byla to slova dvě Mario party :-)


Doporučení pro rodiče:
Po každém příběhu si můžete navzájem se svým dítětem dávat otázky? Na základě příběhu, ale i ze života. Poznáte tak, na kolik dítě vnímalo pohádku a co si myslí o tématu.


Odkud se táhl koberec? A jakou měl barvu?
Kdo vystřelil a kdo pustil svatební pochod?
Proč se klepala závoďákům kolena?
Co házeli pro štěstí na novomanžele lidé z tribun?
A otázky na téma prvních lásek... :-)
Dostal jsi už od nějaké holčičky pusu? 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bridesmaid evening dresses bridesmaid evening dresses | E-mail | Web | 10. ledna 2013 v 10:31 | Reagovat

While I still like this post, I think there was an mistake close to the end of the third paragraph.
http://www.elsedress.org

2 tag heuer replica tag heuer replica | E-mail | Web | 17. ledna 2013 v 2:19 | Reagovat

A. A doctopus!
http://www.watchescan.org

3 replica rolex watches replica rolex watches | E-mail | Web | 18. ledna 2013 v 4:47 | Reagovat

Q. How does a moulded fruit-flavoured dessert answer the phone?
http://www.begwatches.net

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama