Mario chce být pirátem

2. září 2011 v 20:44 | Edith Holá a Kuba |  Super Mario a Luigi - stories
Příběhy se Super Mariem se musí číst akčně, dramaticky i třeba s pohybem... Jsou to moderní pohádky, kde nechybí akce, mobily, facebooky, emaily a hry... :-)
anotace: příběhy podle počítačových her a Nintedo Wii her s nejoblíbenějším panáčkem na světě, Super Mariem (loni oslavil 25 let existence). Po každé pohádce můžete společně s dítětem vymýšlet otázky. Pro řečový rozvoj. Děti takové hádanky o tom, co se četlo, baví.

Mario chce být pirátem (podle Wii Mario party 8)

(pohybová pohádka - můžete si vzít vy i vaše dítě do ruky červený a bílý šátek a pořádně pirátsky hulákat)

Mario se rozhodl, že je čas podniknout nějaké dobrodružství. Sedět pořád doma u počítače ho nebavilo. Nejromantičtější mu připadalo nechat se najmout jako námořník a brázdit oceán. Nasedl na motorku a vyrazil k moři.
Za dvě hodiny se dostal k zvláštní zátoce. Vypadal už z dálky velice divoce. Zastavil a uviděl, že na konci zátoky je vidět kus kotvící lodi. Přišlo mu to najednou velmi vzrušující. Divoké rostliny a nikdy nestříhané keře, kousek lodi ze starého dřeva a kus stěžně. Motorku zastrčil mezi keře, aby nebyla od silnice vidět. Po kamenech a ostrém srázu doputoval k lodi. Zblízka už viděl, jak na stěžeň právě vytahují vlajku. Černou s lebkou a skříženými hnáty. "Piráti", vyjekl. To je ono, To je to pravé dobrodružství. Parádně nebezpečné. Námořníci už chtěli vytáhnout můstek, když tu si všimli Maria.
"Co chceš?!" zvolal jeden.
"Chci být pirátem!", zahulákal Mario, aby věděli, že není žádná třasořitka.


"No, to se uvidí!", zjevil se náhle kapitán s jedním okem zakrytým černou páskou. Mario vystoupal na můstek.
"Stát!" zařval kapitán a Mario se zastavil uprotřed můstku vedoucí na loď. "Když nebudeš mít postřeh, tak tě shodíme do moře. Když se ti podaří úkol splnit, bereme tě."
Mario dostal do rukou bílou a červenou vlajku. Musel zvedat přesně tak jako kapitán. Kapitán zvedl červený. Mario to zopakoval. A znovu červený. Mario to rychle zopakoval. Bílý. Mario zaváhal, ale nakonec jeho ruka s bílou vlajkou také vystřelila. Kapitán zvedal ruce obě, ale náhle vystřelil znovu s bílou vlajkou až nad hlavu. Ouha. Mario zvedl nahoru obě ruce a nad ním se zatřepotaly obě vlajky. Piráti se zařehtali a Mario sjel z můstku rovnou do moře.
Mario se vydrápal znovu na můstek. "Nevzdám to, kapitáne".
"OK. Poslední pokus. Správný pirát musí mít postřeh, nesmí se nechat oklamat, ale sám musí umět klamat, aby přežil! Tak do toho!" a zvedl obě vlajky nad hlavu. Mario tak učinil. Kapitán rychle střídal buď červenou nebo bílou. A zase třikrát za sebou bílou. Mario byl plně soustředěný a zatím zvládal.
Červená, červená, obě vlajky, červená, červená, bílá. Znovu bílá ale během pikosekundy vlastně červená.
Mario se nenechal obelstít. I jeho červená vystřelila nad hlavu.
Kapitán zrychloval. Obě vlajky, znovu obě vlajky, červená, červená, obě vlajky, bílá, červená, červená, bílá ... ale až nad hlavu vystřelila červená. Mario nezaváhal.
"Vyhrál jsi. Bereme tě.", poplácal mu kapitán po zádech. Ostatní piráti divoce tleskali, řvali a skákali. Mario se přidal. Plácal se do stehen a řval "Juchůůů". Pirátům se to zalíbilo a také začali volat "juchůůů, juchůůů". Mariovi nasadili pirátský klobouk, kolem pasu mu omotali šňůru a za ní zastrčili pořádnou dýku a bambitku. Můstek se začal zvedat a loď odplouvat na široké moře.Mario se natáhl po červené limonádě a přemýšlel, jestli si dá pirátskou postřehovku ještě jednou nebo otevře jiné dveře virtuálního světa mariovek. Co kdyby byl pirátem i Luigi? :-)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama