Nejen první den mého příběhu

4. září 2011 v 21:10 | Edith Holá a Matěj |  Úlety rodičů
Nejen první den mého příběhu - Matěj

Počat jsem byl z lásky, ale máma netušila, že jsem už v ní. Kuba je první, tak už na mě zbývalo méně času. A ke všemu měl ještě úraz na odstrkovadle. Tak si máma vzala lexaurin. Proto říká, že jsem vysmátej a vůbec neznám strach a úzkost o sebe. Jsem rozený kaskadér od té doby, co jsem se otočil na bříško a pak už se máma nestačila divit, co dovedu a kam a jak vysoko vylezu.

Tak jsem byl v ní a doktoři mámu proháněli ještě víc než za Kubíka. Oni si vymysleli, že v pětatřiceti je jakási hranice, od kdy se mamky a plody hlídají. Máma už ale jejich metody znala, tak mi slíbila, že nás doktoři nechají téměř být až do mého narození. Zato jsem byl moc hodný a vzorný. Aspoň v bříšku. Máma mě chtěla přes ultrazvuk vidět jen ve třináctém týdnu. Zjistila, že jsem kluk a nemám nic neslučitelného se životem. Cestou mi řekla, že jsem si vybojoval první boj. Pak jim podepsala pokaždé revers. Na vyšetření z plodové vody a hlavně na vyšetření ve 38. týdnu. Už nechtěla, abych se jen kvůli nějakým doktorským tabulkám narodil dřív jako brácha. Doktoři i doktorky sice zase používali své zastrašovací věty, že nikdy nezažili takovou pacientku, ale máma jim řekla, že není pacientka, že jsme oba zdraví a podepsala papír, že bere zodpovědnost na své triko. Tak jsem měl klid. Šmrdolil jsem se v bříšku. Hlavou jsem si lehl na mámin močový měchýř, aby měla dostatek pohybu a dostatek čištění a ručičkami jsem jí ještě popoháněl močové cesty. Vůbec se mi z bříška nechtělo. V den termínu máma dovolila ultrazvuk přes bříško. Byl jsem v té době už trošku větší než Kuba, když se narodil. Jenže máma chtěla nedělňátko a já zase chtěl mít klid. V sobotu jsme bobovali. V neděli ráno jsme byli na monitoru. Máma slyšela mé srdíčko a už jsem se trochu ozýval. Jenže sestra v porodnici říkala, že jí monitor kontrakce neukazuje. Máma ale věřila mně. Ještě jsme spolu uklidili celý dům a máma k večeru zavolala porodní bábě Janě, že se mi trochu chce ven a že by to bylo fajn, když je úplněk a neděle. A hlavně Kuba je 18. ledna a teď už je 11., tak abychom neslavili narozky stejně:-) Bába nám poradila, ať si lehneme do horké vany. Když to bude planý poplach, přestanu se ozývat. Když budu chtít ven, tak… Mamka se naložila do horké lázně. Pak přišel táta s Kubíkem z bobování a Kuba si k nám vlezl do vany. Táta přinesl mámě červené víno. Tak jsme relaxovali a měli klid. Pak máma vylezla z vody a bylo jasno. Chtěl jsem být venku. Možná jsem chtěl ochutnat víno. Táta rychle volal porodní bábě. Bába přijela a já už jsem jí téměř mával. Máma řekla, že doma radši nebude rodit, i když u Kubíka si to přála. V taxíku se máma držela a já taky. Ti divní lidi v bílém mámě nevěřili, že rodí, tak nás nahnali na monitor. Tvrdili, že kontrakce jim monitor ukazuje v jiný moment, než máma říká. Máma mi říkala, že jsou ujetí, že ona snad ví, kdy má kontrakci a kdy ne. Sestra nás pak dovedla k lékařce se slovy, tvrdí, že rodí. Paní doktorka se koukla a já jsem jí zamával. "Vy rodíte" a hnala mámu na křeslo. Máma si lehla na bok a zase slyšela, že to nikdy neviděli. Přitom máma rodila ve stejné porodnici. Máma se třikrát nadechla a už jsem byl venku. Nesli mě zvážit a táta udělal mou první fotku. Z vysoka jsem se na lidi v bílém vykakal. Naši tvrdí, že je to můj základní postoj k životu. Na všechno se mohu vy … Rád tancuji, zpívám, mám rád klid a bytí s mamkou po dekou.

Když táta rozeslal fotky z prvních tří dnů z porodnice, nikdo nechtěl věřit, že jsem novorozenec. Díval jsem se na svět z klubíčka u mámy a vypadal jsem na čtyři měsíce. Pět dní v bříšku navíc, to byla paráda...

Kubíkův první den jeho příběhu je na máminým blogu Cesta ke kořenům.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 jířa jířa | 5. září 2011 v 11:16 | Reagovat

:-D jak když čtu o sobě a Anince že:-)) když mi divný lidi v bílém tvrdili, že nemám kontrakce a nerodim a já za 30 minut vrazila do dveří s hlavičkou mezi nohama.Jsem jim to říkala celou dobu!ale jsou prostě divný..co si budem povídat :-D

2 ORRCrystal ORRCrystal | E-mail | Web | 19. září 2011 v 7:05 | Reagovat

The <a href="http://bestfinance-blog.com/topics/business-loans">business loans</a> suppose to be useful for guys, which want to start their career. By the way, it's easy to receive a college loan.

3 Pavlína Pavlína | 2. září 2013 v 23:25 | Reagovat

Tak teda, tohhle je úžasné. Nádherné vyprávění :-) Díky za dobré počtení :-)

4 Street view Street view | Web | 6. července 2017 v 6:24 | Reagovat

•    Thank you very much for keep this information.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama