Na zámku a v bludištích

31. srpna 2012 v 23:30 | Kuba |  Výlety
Bydleli jsem dva dny na zámku. Máma říkala, že ještě nikdy na zámku nespala, ale prý možná její duše už někdy ano, protože se jí tam moc líbilo a bydlela by tam prý pořád. Já zase miluju odmalička labyrinty.


Baví mě hledat cestu do středu. Většinou ji najdu dřív než máma. Ta se vždycky ztratila a musel jsem jí ukazovat kudy a některým dětem jsem taky ukazoval kudy nejlíp do cíle.
Už jsem chtěl jet loni, ale Matýsek byl ještě menší a cestu by nezvládnul a prudil by. Když jsme došli k tomu prvnímu labyrintu z keříků, tak jsem byl tak nadšený, že jsem málem z toho všeho nedoběhl na záchod.
Máťa zase odmalička miluje rytíře a princezny, tak byl taky nadšený. Princezen tam bylo hodně a Mates se jim hned představoval a lákal je, aby si s ním šly hrát. Jenže všechny se pořád styděly. Tak jsem ho nakonec seznámil se svými novými kamarády a bylo. Lítali jsme bludišti s nimi, dělali všechny úkoly, které tam viseli na stromech a večer jsme poprvé hráli kuličky. Mně se nejvíc líbil celý zámek. Matesovi zase ohnivý pes. Představte si, že nás nesežral, divil se táta. On měl sežrat v takové tmavě chodbě všechny děti, co zlobí. Když jsme procházely, tak vil, ale nechal nás projít. My jsme hodní. Taky ná provázela poprvé růžová princezna a podruhé bílá paní.
A co jsme si přivezli? Já jsem si koupil turistický deník a nalepil jsem si tam známku s bludištěm. A zapsal jsem, že jsme jeli vlakem a autobusem a taky kousek pěšky. Zakroužkoval jsem, že nám svítilo sluníčko. Taky jsme si koupili baterku, která když se rozsvítí tak na stěně se zobrazí čarodějnice. Matěj si zase dovezl meč, štít a ještě rytířskou přilbu. On už má asi desátý meč. Pořád bojuje.
Princezny, všechny vás zachráním.
Já už chci jet na další zámek, protože jsme se zapojili do soutěže v hledání třinácté komnaty. Musíme jet na spoustu zámků a na každém dostaneme do notýsku klíč a nálepku s tajemným předmětem. A někde uvidíme třináctou komnatu. Ale já vůbec nevím, co tam může být.

Kamenný labyrint zdolal i Máťa
V písmenkovém labyrintu to bylo nejtěžší
Tady jsme se všichni navzájem ztratili
objímáme stromy
kuličky s kamarády
Mates miluje duchy, příšery a ohnivého psa

O labyrintech text na blogu maminky zde.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 1. září 2012 v 14:42 | Reagovat

Pěkná zábava a  máš  ji hezky zdokumentovanou. Přeji vám oběma, abyste získali všechny klíče a 13. komnatu našli.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama